Návod pro práci v on-line katalogu

Stručné instrukce jak pracovat v on-line katalogu

 

Vyhledávaní

Začněte vyhledáváním v našem On-line kataloguVyhledejte dokument podle autora, názvu, tématu, či roku vydání. Po zobrazení výsledku vyhledávání klikněte na název požadovaného dokumentu. Zobrazí se informace o dostupnosti dokumentu v knihovně. Je-li v políčku „Lokace exemplářů“ kód začínající UK, máme knihu ve fondu (je-li tam uveden jiný kód, mají knihu v některé z ústavních knihoven a není k vypůjčení). Je-li alespoň v jednom z políček kolonky „Status“ uvedeno „K vypůjčení“, je kniha v současné chvíli na regálu v knihovně, můžete přijít a vypůjčit si ji.

 

Rezervace

V on-line katalogu u vybraného „rozkliknutého“ titulu, klikněte v levé spodní části obrazovky na ikonku „Rezervuj“. Budete vyzváni k ověření čtenáře. Jako uživatelské jméno použijte číslo studenta, heslo je stejné jako do celouniverzitní počítačové sítě VFU. Po přihlášení potvrďte rezervaci požadovaného dokumentu. V okamžiku, kdy je kniha vrácena do knihovny, je Vám o tom automaticky přeposlána zpráva a kniha je pro Vás nachystaná u výpůjčního pultu. Chcete-li odložit knihu, která je v současné chvíli v knihovně, zatelefonujte či napište mail na výpůjční oddělení.

 

Prodloužení

V základní obrazovce vyhledávání v on-line katalogu, klikněte ve spodní části obrazovky na ikonku “Vaše čtenářské konto“. Budete vyzváni k ověření čtenáře. Jako uživatelské jméno použijte číslo studenta, heslo je stejné jako do celouniverzitní počítačové sítě VFU. Po přihlášení uvidíte veškerou historii operací provedených na Vašem účtu. Označte dokumenty, které chcete prodloužit a klikněte na klávesu "Prodluž označené výpůjčky". Prodloužit lze knihy se žlutým a modrým pruhem, a to nejpozději 1 den před uplynutím výpůjční doby.

 

Při jakýchkoliv problémech s prací v on-line katalogu Vám poradí služba u výpůjčního pultu.

 

 

Obšírnější vysvětlení práce v on-line katalogu

 

Rozšírěná ukázková verze s příklady připravená ve formátu PDF (CZ).

 

 

Kontakt na výpůjční oddělení

Pavel Prokeš             e-mail: prokesp@vfu.cz      tel.: (+420) 54156 2082 / (+420) 54156 2085      

 

Marek Forman,Dis     e-mail: formanm@vfu.cz    tel.: (+420) 54156 2082 / (+420) 54156 2085