JAK VYHLEDÁVAT V CATALOGU CARMEN

Stručné pokyny pro použití našeho on-line katalogu

Vyhledávání

Když hledáte knihu, začněte hledáním v našem on-line katalogu . Vyhledejte dokument s použitím názvu autora, názvu, tématu nebo roku vydání. Když se objeví výsledek vyhledávání, klikněte na požadovaný dokument. Nyní můžete ověřit dostupnost dokumentu. Pokud je v poli "Umístění kopií" kód začínajícím UK, máme dokument v našem centrálním knihovně (pokud kód začíná různými písmeny, dokument je umístěn v jedné knihovně UVPS - a nesmí borit). Pokud je alespoň jedna z polí "Stav" uvedena "Dostupná", než je kniha v současné době v knihovně - a můžete jí přijet a půjčit si ji.

 

Rezervy

V našem on-line katalogu, pokud máte otevřený vyhledávaný titul, klikněte na ikonu "Rezervace" v levém dolním okraji obrazovky. Jako nejvyužívanější autorizační heslo použijte v prvním poli Vaše studentské číslo (V1234, např.) Druhé je vaše tajné heslo (stejné heslo, jaké používáte při přihlašování do STAGu). Po přihlášení potvrďte rezervaci (klikněte na ikonu Odeslat). V okamžiku, kdy bude první kopie vyhrazeného titulu vrácena do Knihovny, bude Vám zaslán Váš univerzitní e-mail a kniha bude vyčleněna (na rozhlase).

Chcete-li nechat stranou knihu, tedy podle našeho katalogu, vše v knižních regálech, zavolejte nám nebo odešlete e-mail do oddělení úvěrů.  

 

Prodloužení

Na vyhledávací obrazovce on-line katalogu

(https://katalog.vfu.cz:4430/katalog/eng) klikněte na ikonu "Váš čtenářský účet" v dolní části obrazovky. Po přihlášení (jak se přihlásit, viz výše uvedené rezervy), uvidíte tabulku s celou historií účtu čtenáře. Označte tituly, které chcete prodloužit, než klikněte na ikonu "Prodloužit". Nezapomeňte: 1.Možno prodloužit pouze knihy označené žlutými a modrými proužky. 2. Prodloužení se musí uskutečnit nejméně jeden den před koncem běžné výpůjční lhůty.    

 

V případě jakýchkoli problémů s používáním našeho on-line katalogu kontaktujte knihovníky na informačním pultu. 

 

Kontakty na knihovny :

 

Marek Forman, DiS  e-mail: formanm@vfu.cz      tel.: (+420) 54156 2085